Choose language:

Inginer automatist

RO, Sibiu
Cu experiență profesională
Inginerie
Inginerie
Locuri de muncă cu normă întreagă
11/03/2021

„Tehnologia este pasiunea noastră”.

Suntem fiabili, dinamici și pasionati de tehnologie. Echipele noastre sunt inovatori importanti în industria auto. Dispunem de facilitati de cercetare, dezvoltare și productie în 12 sedii din toată lumea. Alături de mai mult de 4000 de angajati, punem la dispozitia clientilor noștri cunoștinte tehnice avansate și capacitate de inovatie. De aceea, în anul fiscal precedent am generat o cifră de afaceri de peste 450 de milioane de Euro.

Pentru a putea implementa mai bine strategia noastră de dezvoltare, căutăm pentru sediul nostru din Cisnădie un Inginer automatist

Náplň práce

  • Participa la punerea in functiune, configurarea si optimizarea echipamentelor de productie aflate in faza de proiect si/sau serie
  • Asigura suport tehnic in achizitionarea echipamentelor de productie. Analizeaza caiete de sarcini pentru echipamente / linii de productie noi
  • Identifica solutiile adecvate, hardware si software, pentru proiectele de automatizare.
  • Programeaza PLC-urile si identifica erorile si problemele de programare; modifica programele acolo unde este necesar
  • Scolarizeaza operatori si tehnicieni de mentenanta in privinta modului de operare al echipamentelor
  • Realizeaza documentatie de scolarizare si instruiri pentru proiectele de automatizare
  • Participa activ la indeplinirea obiectivelor de productie si calitate ale companiei.

Požadujeme

Candidatul ideal:

Pregatire profesionala: Nivel de licenta – studii superioare in domeniul inginerie electrica, electronica, automatizari

Competente tehnice:

  • Cunostinte de retele industriale
  • Cunostinte in interpretarea circuitelor electrice
  • Cunostinte de programare în TIA Portal si TwinCat
  • Cunostinte in proiectarea HMI-urilor
  • Cunostinte de LabView
  • Cunostinte de baze de date (SQL, MySQL)
  • Cunostinte avansate de lucru cu pachetul MS Office
  • Cunostinte avansate de engleza (obligatoriu) si/sau germana (avantaj)

Competente personale:

  • Spirit analitic cu atentie la detalii
  • Capacitate de inovare
  • Capacitate de analiza si evaluare
  • Capacitate de lucru in echipa
  • Orientare catre client
  • Orientare catre calitate
  • Proactivitate
  • Spirit de observatie
  • Capacitate de sinteza
  • Flexibilitate
  • Comunicare eficienta si capacitate de ascultare activa.

Nabízíme

  • Pachet salarial atractiv (incluzand tichete de masa, prime de Paşte, Crăciun)
  • Primă de transport
  • Oportunitate de a lucra într-un mediu competitiv
  • Acces la programe de dezvoltare profesionala
  • Reduceri/gratuitati la servicii medicale la Centrul Medical Aria.

De 75 de ani, Swoboda este o companie de familie dinamică, în continuă dezvoltare. În Germania, Republica Cehă, România, SUA, Mexic și China, oferim posibilități excelente de dezvoltare. Spiritul de echipă, proiectele interesante, libertatea creativă și ierarhia matriceală sunt baza succesului nostru.

Teodora Cozma
Specialist Resurse Umane
Swoboda Sibiu S.R.L.
Phone: +40 (0)269 708 013