Logistician gestiune flux

RO, Sibiu
Cu experiență profesională
Logistica
Logistica
Locuri de muncă cu normă întreagă

Job Description

„Tehnologia este pasiunea noastră”

Suntem fiabili, dinamici și pasionați de tehnologie. Swoboda, un important inovator în industria auto, dispune de facilităti de cercetare, dezvoltare și productie în 12 sedii din toată lumea. Alături de mai mult de 4200 de angajati, punem la dispozitia clientilor noștri cunoștinte tehnice avansate și capacitate de inovatie.

Pentru a putea implementa mai bine strategia noastra de dezvoltare, cautăm pentru sediul nostru din Cisnădie un Logistician gestiune flux.

Job Requirements

Descrierea jobului:

  • Planifică si prelucrează comenzile de productie;
  • Stabileste programul de productie în baza comenzilor;
  • Intocmește comenzi către furnizori;
  • Lansează comenzi interne de productie;
  • Urmareste fluxul de marfă;
  • Urmareste consumul de marfă, înregistrează rebuturile;
  • Urmareste termenele de realizare si livrare a produselor;
  • Intocmeste si arhivează documentele de livrare a mărfii;
  • Operează în stoc miscarile de marfă;
  • Participă la procesele de inventariere lunare si/sau anuale;
  • Organizează transporturi;
  • Intocmește rapoarte specifice departamentului de logistică și arhivează documente.

Services

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv, incluzând bonus de retenție acordat de Paște si Crăciun, tichete de masa (30 lei/zi lucrată);
  • Primă de transport;
  • Abonament Bookster;
  • Program flexibil;
  • Încurajăm și susținem autonomia de lucru și amprenta personală;
  • Asigurăm formare tehnică internă si externă si oportunități de dezvoltare personală, în functie de obiectivele de performanță;
  • Reduceri/gratuităti la servicii medicale.

De 75 de ani, Swoboda este o companie de familie dinamică, în continuă dezvoltare. În Germania, Republica Ceha, România, SUA, Mexic și China, oferim posibilităti excelente de dezvoltare. Spiritul de echipă, proiectele interesante, libertatea creativă și ierarhia matriceală sunt baza succesului nostru.

Teodora Cozma
Specialist Resurse Umane
Swoboda Sibiu S.R.L.
Phone: +40 (0)269 708 013